A Feng Shui eszközei közül a szimbólumok a leginkább vitatottak.
Nem kétséges, hogy a Távol-Keleten a szimbólumok széles tárházát alkalmazták (és alkalmazzák), azonban a szimbólumokhoz rengeteg hiedelem és babona is kapcsolódik, ebben áll a vitatottsága. A szerencse szimbólumait megtalálhatjuk festményeken, kerámiákon, ruhákon, különböző használati tárgyakon, amelyekkel azért rendezzük be az otthonunkat, hogy szerencsét hozzanak nekünk. Ha gyors változásokat szeretnénk elérni az életünkben, a szimbólumok ebben tudnak nekünk segítséget nyújtani.
Szimbólumokat elhelyezhetünk mind a házunkban, mind pedig a kertünkben. Ügyelnünk kell azonban arra, hogy ne vigyük túlzásba a használatát, mert könnyen giccsessé válhat a házunk/kertünk.
Érdemes megvizsgálnunk a szimbólum, és a szimbólumot tartalmazó tárgy számunkra hordozott üzenetét is, mielőtt elhelyezzük azt az otthonunkban. Valószínűleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeket a kihelyezett tárgy és szimbólum, ha rossz érzésünk kapcsolódik hozzá. Másrészt, mivel nap, mint nap rengeteg szimbólummal találkozunk, és hatással vannak ránk, nem árt, ha ismerjük a jelentésüket.
Ha megvizsgáljuk a használni kívánt szimbólumot (színét, anyagát), láthatjuk, hogy inkább jin vagy inkább jang összetevőjű szimbólumról van szó. Az inkább jin típusú szimbólum lassítani, míg a jang típusú szimbólum gyorsítani fogja a Csi sebességét. (A jin és a jang jellemzőiről a 2. blogbejegyzésünkben olvashatnak.)
A rengeteg Távol-Keleten használt szimbólumok közül most felsorolunk néhányat, a jelentésükkel együtt:
Azt javasoljuk, próbálja ki az egyes szimbólumokat, és eldöntheti, az Ön életére milyen hatást gyakorolnak.
Kép: Pixabay