Mostani blogbejegyzésünken a Csi-ről, valamint a Jin és Jang-ról lesz szó.
(Azért fontos ezeket az alapokat megismernünk, mert ezek mind fontosak ahhoz, hogy megismerjük a Feng Shui elveit, működését.)
Kezdjük is akkor a Csi-vel! :)
Csi:
A Csi nem más, mint energia, életerő. Minden élőlényben megtalálható, ez tart bennünket életben.
Megtaláljuk az emberben, mivel keresztüláramlik rajtunk.
Megtaláljuk a természetben: a szelek és vizek energiájában, a Nap fényében, a tiszta levegőben. A növények is Csi-t termelnek nappal.
Számunkra az a jó, ha minél több Csi található az adott területen. Ezért a célunk az, hogy összegyűjtsük a Csi energiáját.
A Csi összegyűjtésének egyik lehetséges Feng Shui eszköze a patkó alakzat. A Csi a a patkó alakzat belseje felé áramlik, mint ahogyan az az alábbi képen is látható:
Jin és Jang:
A jin és a jang két egymással szemben álló, de egymást kiegészítő energia. Egyik a másik nélkül nem létezhet. A jin ritmus lassítja a Csi mozgását, a jang ritmus pedig felgyorsítja.
A jin néhány jellemzője: női lényeg, passzív, lassú, megvalósító, sötét, puha, lágy, íves, kerek, fehér, zöld, kék.
A jang néhány jellemzője: férfi lényeg, aktív, gyors, tervező, világos, kemény, merev, sarkos, egyenes, fekete, vörös, sárga.
A jin és a jang szimbóluma fekete-fehér színben:
Ez a kör a Taj csit, azaz a középpontot és a teljességet jelképezi. A Feng Shui egyik legfontosabb feladata, hogy ügyeljen a jin és a jang energiák egyensúlyára.
Képek: www.pixabay.com